King & Rıfkı

King & Rıfkı

Kağıt | Gamyun

500M + oyuncunun güvendiği Android Oyun Platformu, BlueStacks ile PC'de oynayın.

Sayfa Değiştirilme tarihi: 17 Mar 2022

Oyun Özellikleri

2000 yılından beri usta kingcilerin toplandığı tek adres olan gamyun King şimdi telefonunda, üstelik ÜCRETSİZ ve REKLAMSIZ!

ÜCRETSİZ PUANLI OYUNLAR
Hiç bir ücret ödemeden dilediğince puanlı oyun oynayabilirsin.

HEYECANLI FISTIKLI OYUNLAR
Puanlı oyunlardaki heyecan senin için yetersiz ise, fıstıklı oyunlarımız var. Üstelik her gün onlarca oyun oynayabileceğin bonus fıstıklar hediye.

EN İYİ OYUN DENEYİMİ
Yılların tecrübesi ile hazırladığımız oyunlarda her şey olması gerektiği yerde, olması gerektiği dozda, ne fazla ne eksik. Amacımız eğlenmen, en iyi king deneyimini uygulamamızda yaşaman.

SESLİ SOHBET
Hem oyun oynamak hem de mesaj yazmak zor, artık arkadaşlarını sesli olarak arayabilir, oyun oynarken muhabbet edebilirsin...

SOHBET ve ARKADAŞLIK
Yeni insanlarla tanışabilir, sohbet edebilir, arkadaşlıklar kurabilirsin. Arkadaşlarınla eşli oyunlar oynayabilirsin. Salon, masa ve özel sohbetler hemen elinin altında. Premium servislerle üyeliğini özelleştirebilir, farklı olabilirsin.

OYUN DÜNYASI
Aldığın özellikler ya da fıstıklar, ister bilgisayardan istersen de telefon ya da tabletten oyna, tüm taş/kağıt oyunlarımızda geçerlidir. Her oyun için ayrı ayrı özellik ve fıstık almazsın.

GİZLİLİK ÖNEMLİ
Oyunlarımızda rumuz kullanırsın, facebook ile bağlansan dahi ismin ya da resmin görünmez.

NASIL OYNANIR
King oyunundaki amaç; koz oyunlarında en fazla eli almak ve ceza oyunlarında en az cezayı alarak oyun sonunda en fazla puanı almaktır. Oyun 20 el üzerinden oynanır. Her oyuncunun 2 kere koz, 3 kere ceza söyleme hakkı bulunur. Bir ceza türü, tüm oyuncular tarafından en fazla 2 defa söylenebilir, kozlarda ise bir kısıtlama yoktur.

** Cezalar
El Almaz: Amaç, mümkün olabildiğince en az el almaktır. Yere atılan ilk kartın renginden olan en büyük kartı atan oyuncu o eli alır.

Kupa Almaz: Amaç, kupa almamaktır. Bir elde, ilk oynanan kartın renginden elinde olmayan oyuncuların kupa atması zorunludur. Oyunda kupa bir kart atılana dek hiçbir oyuncu bir ele kupa ile başlayamaz. Ancak, kupa kartı düştükten sonra yeni ele kupa ile başlanabilir.

Erkek Almaz: Amaç, Vale (J) ve Papaz (K) kartlarını almamaktır. Oyuncunun elinde, yerde dönen renkten kart yoksa ve elinde başka bir renkten erkek varsa atılması zorunludur.

Kız Almaz: Amaç, Kız (Q) kartlarını almamaktır. Bir oyuncunun elinde yerde dönen renten kart yoksa ve elinde diğer renklerden kız varsa atılması zorunludur.

Rıfkı: Amaç, Kupa Papaz (K) kartını almamaktır. Kupa Almaz oyununda olduğu gibi Rıfkı'da da Kupa çıkana kadar hiçbir oyuncu bir ele Kupa ile başlayamaz. Dönen renkten kart olmayan oyuncunun elinde Kupa Papaz varsa atması yoksa Kupa atması zorunludur. Ancak Kupa yoksa istediği kartı atabilir. Eğer kupa çıkmamış ve oyuncunun elinde sadece kupalar kaldıysa dilediği kupayı atabilir. Rıfkı oyununa başlamadan herhangi bir oyuncunun elinde Rıfkı veya Kupa Ası tek ise, eller yeniden dağıtılır.

Son İki: Son iki ele kadar oynanan elleri kimin aldığının hiçbir önemi yoktur. Amaç son iki eli almamaktır.

** Kozlar
Koz oyunlarında amaç, mümkün olduğu kadar çok el almaktır. En az 5 el alabilecek durumda olmadan koz oyununun seçilmesi tavsiye edilmez. Yer koz düşmeden, koz çekilemez. Bir oyuncu koz ile başladığında, yükseltmek zorunludur. Oyuncunun elinde, yerde dönen karttan elinde yoksa, koz atmak zorundadır. Aynı elde, birden fazla koz atılabilir. Koz atarken yükseltmek zorunlu değildir.

** Oyun çeşitleri
Kanlı King: Kanlı king’te, oyuncu koz ya da ceza oyunu seçmez. İlk önce sırayla ceza oyunları oynanır, daha sonra, koz oyunları oynanarak, oyun tamamlanır.

Eşli King: Karşılıklı oturan eşlerden, sırası gelen koz ya da ceza oyununu seçer. Eşinin kartları açılır ve oyuncu hem kendinin hem de eşinin kartlarını oynar.

BİZİ TERCİH ETTİĞİN İÇİN TEŞEKKÜRLER
Uygulamamızı beğendiysen, bir dakikanı ayırıp olumlu bir yorum yazarsan bizi mutlu edersin. Şimdiden teşekkürler... Öneri, istek ve şikayetlerini destek@gamyun.net adresine yazabilirsin.

Daha az gör Daha fazla gör

King & Rıfkı oyununu PC'de oyna. Başlamak çok kolay.

  • BlueStacks'i PC'nize İndirin ve Yükleyin

  • Play Store'a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.

  • Sağ üst köşeye King & Rıfkı yazarak arayın.

  • King & Rıfkı uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.

  • (iEğer Adım 2'yi atladıysanız) King & Rıfkı uygulamasını yüklemek için Google'a giriş yapın.

  • Oynatmaya başlatmak için ekrandaki King & Rıfkı ikonuna tıklayın.

Videoyu İzle

BENZER OYUNLAR

Yüklemek İçin Tıklayın