Dama

Dama

Masa Oyunları | Chess & Checkers Games

500M + oyuncunun güvendiği Android Oyun Platformu, BlueStacks ile PC'de oynayın.

Sayfa Değiştirilme tarihi: 28 Ocak 2020

Oyun Özellikleri

Sayın oyuncu,

bu oyunu çocukluğundan hatırlıyor musun? Dama, sayesinde aklını zorlayan rakipler (yani bilgisayar veya iki offline oyuncu modunda başka bir oyuncu) ile oynayarak eğleneceğin geleneksel bir oyun. Ailen veya arkadaşlarınla dinlenerek Dama oyna. Damayı çocuklarına göster ki okul yıllarının en güzel eğlencesini beraber tekrar keşfedersiniz.

Masa üstü oyunları seviyor musun? Seni zafere götüren stratejiyi bulmak veya incelemek ister misin? Dama, mantıksal düşumeyi öğretip geliştirmesinde faydalı olur. Oyun ayarlarını değiştirebilir, kendi kurallaını seçebilir, istediğin ve sevdiğin gibi oynayabilirsin. Mesela zorunlu almak veya geri giderken almaktan vazgeçebilirsin.

Fazlası da var – bu uygulamayı tamamen bedava indrip kullanabilirsin.

Dama klasik bir tahta oyunuysa da bu uygulama sayesinde seni daha da ilgilendirecek yeni fonksiyonları keşfedebilisin.

Farklı zorluk seviyeleri
En kolay seviyeden başlayarak bilgisayarı yenebilip bilmeyeceğini öğren. Ne kadar tecrübe kazanırsan, zeki Mehmedi hatta her şeyi bilen Süleyman ustayı bile yenme şansın o kadar artar.
Şimdilik kendine pek güvenmiyor musun? Mustafa veya Osmanla oyna! Meydan okuyuşu kabul edip bütün 4 seviyeden geç!

Farklı kurallar
Damada tek doğru kurallar seti diye bir şey yok. Her insanın kendi alışkanlıkları var, herkes çocukken öğrendiği kuralla gore oynamayı sever. İşte bu yüzden işin en doğrusu en sevdiğimiz kuralları seçmektir:

🇹🇷 Türk daması
Büyük ihtimalle bu kuralları en çok seveceksin :) Oyun, tahtanın hem beyaz hem de siyah karelerinde yer alır. Oyun başlangıçında taşlar tahtanın 2’nci ve 3’ncü sıralarında bulunurlar. Diğer dama türlerine aykırı olarak çapraz değil, ileri ve yanlara hareket ederler. Damanın hareketleri strançtaki vezirin hareketlerine benzer.

🌍 Uluslararası dama
Taş almak zorunlu olmakla beraber bütün taşlar geri giderek rakip taşlarını alabilirler. Damanın hareketleri “uzun” yani çaprazlar boyunca boş kareler boyunca istediği gibi hareket eder. Oyuncular en karlı, yani en çok rakip taşı alacak taş alma imkanını seçmelileri. Dama, taş alma öncülüğne sahiptir.

🇪🇸 İspanya daması
Kuralları uluslararsı kurallardan çok farklı değilse de oyun beyaz karelerde yer alır, taşların geri giderken alma hakkı yok.

🇬🇧 İngiliz daması (Checkers)
Taş almak zorunlu olmakla beraber taşlar geri giderken rakip taşlarını alamazlar. Damanın hareketleri de farklı: “uzun” hareketleri yok, ancak bir kare olarak ileri veya geri gidebilir. Üstelik geri giderken taş alabilir.

Kendine uygun kuralları seçtin mi? Seçmediysen kendi kurallarını kur! Oluşturması çok kolay, yeter ki ayarlara girip (uygulamanın üst sağ köşesi) kendin için en uygun tercihleri seç!
İyi eğlenceler dilerim!!

Kalpten selamlarımla,
Chess & Checkers Team

NOT: Oyunumuzu beğendiysen 5 yıldız ★★★★★ kesinlikle ver :)

Facebook: https://www.facebook.com/DraughtsForAndroid/

Daha az gör Daha fazla gör

Dama oyununu PC'de oyna. Başlamak çok kolay.

  • BlueStacks'i PC'nize İndirin ve Yükleyin

  • Play Store'a erişmek için Google girişi yapın ya da daha sonraya bırakın.

  • Sağ üst köşeye Dama yazarak arayın.

  • Dama uygulamasını arama sonuçlarından indirmek için tıklayın.

  • (iEğer Adım 2'yi atladıysanız) Dama uygulamasını yüklemek için Google'a giriş yapın.

  • Oynatmaya başlatmak için ekrandaki Dama ikonuna tıklayın.

Videoyu İzle

BENZER OYUNLAR

Yüklemek İçin Tıklayın