Features & Details

Ruś Kijowska – to strategia, w której na pierwszy plan wysuwana jest polityka i intrygi, natomiast wojna jedynie sposobem wspomagającym.

Symulator ten umożliwia postawić siebie na miejsce prezydenta jednej z największych krajów światu – Rusi Kijowskiej. Epoka Średniowiecza – to prawdziwy skarb dla zwolenników żanru strategii. Gra obejmuje 35 krajów i barbarzyńców posiadających własne terytorium i zasoby naturalne. Nie warto myśleć, że szlak do majestatu będzie uścielony w róże. Krwawa wojna i brudna polityka Ciebie nie minie, przecież Tobie przeciwstawiają się najbardziej potężne państwa światu gry: Anglia – władca mórz, wielkie państwa bałkańskie, w tym Bułgaria, Polska, Węgry, Chorwacja, Serbia, państwo arabskie Syria z potężnym wojskiem. Uważasz, iż Cesarstwo Rzymskie osiągnęła większego sukcesu? Być może Tobie bardziej odpowiadają europejskie królestwa Francja i Szkocja? Czy wizerunek Cesarstwa Bizantyńskiego dla Ciebie jest wzorcem właściwego państwa? Pokaż tym krajom, że jesteś gotowy stoczyć walkę na równi i podnieść własne państwo, że jesteś prawdziwym dyktatorem i strategiem. Cel przeciwników polega na tym, aby cywilizacja ich osiągnęła najwyższego poziomu rozwoju, a jednocześnie nie dać rozwijać Twojej cywilizacji. Sprawdź własną polityczną przezorność oraz nawyki strategii i dyplomacji – spróbuj prowadzić własne królestwo przez wieki i epoki.

W celu osiągniecia sukcesu wdawaj się w perypetie z przeciwnikiem. Powołaj własne wojsko i flotę, wzmacniaj i doskonal uzbrojenie, rozwiązuj wojny lub przystępuj do nich w miarę ich nasilania się. Wysyłaj szpiegów i dywersantów do wrogiego królestwa, aby wiedzieć o jego strategiach i zamiarach. Dokonuj dewastujących najazdów na cywilizacji sąsiadów, zagarniaj ich grunty i zasoby naturalne.

Dyktator przezorny – to podstawa sukcesu polityki państwa. Prowadź aktywną działalność międzynarodową, zawieraj pakty o nieagresji, stawiaj poważne sprawy do głosowania międzynarodowego. Pamiętaj, że dyplomacja i przemyślana polityka stanowią bardziej skuteczny alians, aniżeli wojna.

Nie zapominaj o gospodarce państwa: produkuj żywność, ubranie, broń i inne oporządzenie dla całego wojska. Będąc w roli prezydenta zwiększaj ilości własnej produkcji i zdolność bojową w oparciu na nowe osiągnięcia naukowe. Nie wszystko może wyprodukować własna cywilizacja, więc nawiązuj handel z innymi państwami i dokonuj zakupów brakujących zasobów i towarów.

Cywilizacja rozwija się od podstaw: twórz ustawy i zmuszaj własnych podległych podporządkować się im. W tej sprawie wesprze Cię wyznanie ustawowe – jako prezydent możesz wybrać je według własnego uznania. Obsadzaj wyższy szczebel administracyjny własnej cywilizacji: powołaj dowódcę armii i floty, kierowników instytucji skarbowej, handlu, ekonomii i budownictwa. Polityka separatyzmu tu jest niedopuszczalna: jako dyktator tłum powstania na zagarniętych terytorium. Twoje imperium zostanie najbardziej potężne — dyplomacja, potężne uzbrojenie oraz niezwodne zaplecze produkcyjne będzie służyły Tobie pomocą.

Gra zbliżona jest maksymalnie do faktycznie istniejących państw i ujmuje elementy historyczne wydarzeń przeszłości. Dzięki obszernej i szczegółowej mapie możesz zobaczyć każdy szczegół własnego terytorium i innych krajów. To są zaledwie opcje podstawowe, całość zakresu możliwości można docenić dopiero po zagraniu.

Gra nie wymaga dostępu do Internetu, grać można w dowolnym wygodnym miejscu. Dla wejścia do gry nie potrzebujesz określonego czasu – możesz zagrać w dowolnie tempo według własnego uznania. Strategia geopolityczna czasów średniowiecza rosyjskiego dostępna jest przez smartfon i tablet – to doskonały sposób atrakcyjnie spędzić czas z korzyścią dla umysłu.

Graj Ruś Kijowska Na BlueStacks

BlueStacks 4 is a brand new Android emulator and also the only gaming platform designed and built for gamers.

Pobierz Ruś Kijowska