Szachy

Szachy

Planszowe Chess & Checkers Games

Graj na PC z BlueStacks – Platforma gamingowa Android, która uzyskała zaufanie ponad 500 milionów graczy!

Ostatnia aktualizacja 19 stycznia 2020

Funkcje Gry

Drogi Graczu!

Gra ♞Szachy jest moją drugą bezpłatną klasyczną grą planszową na telefon. Ściągnij za darmo Szachy po polsku 🇵🇱, graj z komputerem, ćwicz taktykę i zostań arcymistrzem 🥇.

W tej aplikacji autorem silnika do Szachów jest polski programista oraz szachowy entuzjasta i znany twórca programów szachowych Paweł Kozioł.

Szachy to inteligentna rozrywka, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, która rozwija logiczne myślenie oraz zdolności intelektualne 🤯.

Dodatkowo aplikacja Szachy zawiera różne funkcje, zarówno dla graczy początkujących, jak i zaawansowanych, które nie pozwolą nikomu się nudzić i sprawią, że każda rozgrywka będzie inna:
✔️wybieraj kolory planszy – dopasuj kolor, który podoba ci się najbardziej z odcieni brązowego, szarego albo zielonego;
✔️wybierz jeden z trzech rodzajów figur;
✔️zdecyduj czy chcesz grać białymi czy czarnymi;
✔️możesz odwrócić bieg gry – wybierz przycisk Cofnij, cofnij swój ostatni ruch i pokonaj przeciwnika;
✔️sprawdź się i rozwiąż szachowe wyzwania – w Menu wybierz zakładkę Wyzwania;
✔️trenuj, zdobywaj Osiągnięcia 🏆i doskonal swoje umiejętności szachowe.

Cofnięcie ruchu ↩️


Szachy nie tylko mogą być intelektualną rozrywką, ale też świetnym treningiem umiejętności. Możesz bez limitów korzystać z przycisku Cofnij, aby w ten sposób sprawdzać nowe strategie gry.

Wyzwania 🧗‍♂️


Gra w Szachy nie zawsze musi oznaczać pełnej rozgrywki. Mimo że zgodnie z zasadami każdy z graczy rozpoczyna partię z szesnastoma pionkami, spróbuj czegoś zupełnie nowego – wybierz w Menu zakładkę Wyzwania. Dostaniesz zadanie, aby na zdefiniowanej planszy w następnym ruchu / następnych kilku ruchach osiągnąć konkretny cel np. pokonać przeciwnika albo przy trudnym ustawieniu w taki sposób poprowadzić grę, żeby nie przegrać. Podejmiesz wyzwanie?
Wyzwania to nie tylko sposób na urozmaicenie gry w szachy, to także doskonały sposób na naukę 📚 - każda z sytuacji może przecież pojawić się w prawdziwej rozgrywce z przeciwnikiem.

Podpowiedzi🤔


Jeśli potrzebujesz wskazówki jak najlepiej wykonać kolejny ruch, skorzystaj z Podpowiedzi. Na ekranie podświetli się pionek i pole, które należy wybrać, aby pokonać przeciwnika. Podpowiedzi pozwolą poznać najbardziej skuteczne strategie gry, świetnie sprawdzą się dla początkujących graczy, a i bardziej doświadczeni szachiści docenią otrzymane wskazówki.
Pierwszych pięć Podpowiedzi otrzymasz od razu. Możesz też kupić pakiet nielimitowanych Podpowiedzi, dzięki któremu dodatkowo będziesz mógł rozwiązywać szachowe Wyzwania i wyłączysz reklamy.

Szachy Premium 👑


Wolisz Szachy bez reklam? Ściągnij grę i kup usunięcie reklam, w pakiecie dostaniesz też zestaw Wyzwań oraz nielimitowane Podpowiedzi.

A to dopiero początek. Razem z zespołem będziemy rozwijać grę i w niedalekiej przyszłości chcielibyśmy, aby w Szachach pojawiło się:
✔️jeszcze więcej Wyzwań;
✔️Tabele wyników;
✔️gra online.

Ściągnij Szachy 📲 i spróbuj swoich sił w tej popularnej od wieków grze. Sprawdź też zupełnie nowe możliwości - rozwiąż Wyzwania, skorzystaj z Podpowiedzi i Cofnij swoje ruchy.

Powodzenia i dobrej zabawy!

Pozdrawiamy serdecznie,
Chess & Checkers Team

PS Jeśli gra Ci się podoba, oceń koniecznie na 5 gwiazdek ★★★★★ :)

Facebook: https://www.facebook.com/ChessForAndroid-2216015542054002/

Czytaj mniej Dowiedz się więcej

Zagraj w Szachy na PC. To takie proste.

  • Pobierz i zainstaluj BlueStacks na PC

  • Zakończ pomyślnie ustawienie Google, aby otrzymać dostęp do sklepu Play, albo zrób to później.

  • Wyszukaj Szachy w pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu.

  • Kliknij, aby zainstalować Szachy z wyników wyszukiwania

  • Ukończ pomyślnie rejestrację Google (jeśli krok 2 został pominięty) aby zainstalować Szachy

  • Klinij w ikonę Szachy na ekranie startowym, aby zacząć grę

Obejrzyj Filmik

Similar Games

Kliknij aby zainstalować