Warcaby

Warcaby

Board | Chess & Checkers Games

Graj na PC z BlueStacks – Platforma gamingowa Android, która uzyskała zaufanie ponad 500 milionów graczy!

Strona zmodyfikowana w dniu: 3 lutego 2020

Funkcje Gry

Drogi Graczu!

Czy pamiętasz tę grę z dzieciństwa? Warcaby – tradycyjna i inspirująca gra, dzięki której będziesz świetnie się bawił, grając z wymagającymi przeciwnikami: z komputerem albo z inną osobą w trybie dwóch graczy offline. Zrelaksuj się z rodziną lub przyjaciółmi i graj w Warcaby. Pokaż grę dzieciom i odkryjcie razem na nowo najlepszą rozrywkę ze szkolnych lat.

Jesteś wielbicielem gier planszowych? Chciałbyś wymyślić lub przemyśleć strategię, która poprowadzi Cię do zwycięstwa? Warcaby uczą logicznego myślenia i pomagają je ćwiczyć. Możesz też sam zmieniać ustawienia, wybierać własne zasady i grać tak jak Ty chcesz i lubisz np. rezygnując z bicia do tyłu albo przymusowego bicia.

To jeszcze nie koniec – możesz pobrać tę aplikację i grać zupełnie za darmo.

Warcaby są klasyczną grą planszową, ale w tej aplikacji możesz odkrywać nowe funkcje, które sprawią, że ta gra wciągnie Cię jeszcze bardziej.

Różne poziomy trudności
Spróbuj zacząć od najłatwiejszego poziomu i sprawdź czy potrafisz pokonać komputer. Im więcej zdobywasz doświadczenia, tym bardziej prawdopodobne, że wygrasz ze sprytnym Janem, a nawet z wszystkowiedzącym ekspertem - Januszem. Na razie nie czujesz się pewnie? Zmierz się z Jasiem albo z Jankiem. Czego Jaś Cię nie nauczy, tego z Janem nie będzie umiał ;) Podejmij wyzwanie i przejdź przez wszystkie cztery poziomy!

Różne zasady gry w warcaby
Nie ma jedynych słusznych zasad gry w Warcaby. Każdy ma różne przyzwyczajenia i lubi wracać do zasad, według których grał w dzieciństwie. Właśnie dlatego najlepiej będzie, jeśli sam wybierzesz swoje ulubione zasady:

🇵🇱 Warcaby polskie - najprawdopodobniej właśnie te zasady spodobają Ci się najbardziej :) Bicie jest przymusowe i wszystkie pionki mogą bić do tyłu; damka ma „długie” ruchy tzn. może poruszać się o dowolną liczbę pól po przekątnej, jeśli pole nie jest zablokowane przez pionek.

🇪🇸 Warcaby hiszpańskie (Damas) – zasady te są oparte na zasadach międzynarodowych, główna różnica polega jednak na tym, że pionki nie mogą bić do tyłu.

🇬🇧 Warcaby angielskie (Checkers / English Draughts) – bicie jest przymusowe, ale pionki nie mogą bić do tyłu. Także damka porusza się inaczej po planszy – nie ma „długich ruchów”, może wykonać ruch tylko o jedno pole, do przodu albo do tyłu i może również bić do tyłu.

🇹🇷 Warcaby tureckie (Dama) – zarówno na jasnych, jak i na ciemnych polach planszy toczy się gra. Na początku gry pionki ustawione są w drugim i trzecim rzędzie na planszy. W przeciwieństwie do pozostałych zasad nie poruszają się jednak po przekątnej, ale do przodu i na boki. Ruchy damki są podobne do sposobu poruszania się królowej w szachach.

Wybrałeś już zasady dla siebie? Jeśli nie, stwórz swoje własne własne reguły gry. To naprawdę proste, wystarczy wejść w Ustawienia (w prawym górnym rogu aplikacji) i wybrać opcje najlepsze dla Ciebie.

Chcesz pomóc nam ulepszać Warcaby?
Będziemy wdzięczni, jeśli wypełnisz krótki kwestionariusz (3 pytania). Dzięki temu dowiemy się, jakich nowych funkcji potrzebujesz.
https://forms.gle/qnRGzbbFenmV32UJ9

Życzę Ci dobrej zabawy!! Graj w polskie i wspieraj Polskę!

Pozdrawiam serdecznie,
Chess & Checkers Team

PS Jeśli gra Ci się podoba, oceń koniecznie na 5 gwiazdek ★★★★★ :)


Facebook: https://www.facebook.com/DraughtsForAndroid/

Czytaj mniej Dowiedz się więcej

Zagraj w Warcaby na PC. To takie proste.

  • Pobierz i zainstaluj BlueStacks na PC

  • Zakończ pomyślnie ustawienie Google, aby otrzymać dostęp do sklepu Play, albo zrób to później.

  • Wyszukaj Warcaby w pasku wyszukiwania w prawym górnym rogu.

  • Kliknij, aby zainstalować Warcaby z wyników wyszukiwania

  • Ukończ pomyślnie rejestrację Google (jeśli krok 2 został pominięty) aby zainstalować Warcaby

  • Klinij w ikonę Warcaby na ekranie startowym, aby zacząć grę

Obejrzyj Filmik

Similar Games

Kliknij aby zainstalować